-0.5 C
Brno
Pátek, 3 února, 2023
DomůRady a NávodyDo našich šatníků přichází barevnější období, všechny trendy nám ale nemusí sedět:...

Do našich šatníků přichází barevnější období, všechny trendy nám ale nemusí sedět: Jak si správně vybrat, radí módní stylistka

Pomalu začneme shazovat kabáty a roláky a přijdou na řadu tenčí kousky. V jarních věcech jsme odvážnější, podléháme módě a chceme se parádit. Ne vždy to ale vypálí na výbornou.

Jaro jde ruku v ruce s barvami
Zatímco v zimě toužíme po příjemných teplých materiálech, které nás zahřejí, preferujeme spíše tmavé odstíny oblečení a módu se nám moc řešit nechce, tak s příchodem teplejších slunečných dnů se rozjasní nejen nebe, ale také náš šatník. Máme přirozeně chuť s oblečením více experimentovat a pořídit si i něco nového.

„Na jaře nám v šatníku přibývají barvy, začínáme se rozzařovat, máme chuť víc se vymódit. Jaro je úžasné v tom, že oblečení už nemusíme příliš vrstvit, ale outfit můžeme ukončit lehkou bundou nebo sakem. Je to fajn období, kdy se chceme parádit a ukázat se,“ řekla na úvod módní stylistka Andrea Ziegler.

Very Peri je už tady
Trendy barvou letošní sezóny je Very Peri. Jedná se o odstín, který vznikl fúzí červených a modrých podtónů ve fialové barvě. „Oblečení v tomto odstínu již naleznete iv našich obchodech. Setkat se s ním můžete u některých kalhot, sukní, svetříků, ale i doplňků,“ říká stylistka.

Ale pozor. I módní kousky jara musíte přizpůsobit své individualitě. „Je super, že je to trendy barva, ale otázkou je, jestli mi sluší. Pokud si ženy osvojí svoji barevnou typologii, tak vždy budou dobře oblečené, protože si koupí pouze kousky, které lichotí jejich pleti. Ne každý odstín nám totiž sluší a ačkoli si pořídíme trendy barvu sezóny, ale nemusí nám svědčit a nebudeme působit dobře. Nic ale není ztraceno. Tehdy ji přemístíte spíše do dolní části postavy, tedy je třeba sáhnout po kalhotách, sukni, doplňcích, kabelce či botách,“ doporučuje Ziegler.

Hity jara
Na pulty prodejen přicházejí již další trendy barvy. In bude oranžová, pařížská modrá či zelená. No a pak je to už jen o vaší odvaze. „Někdo nemá problém zkombinovat oranžové kalhoty a zelený světě a vypadá to na něm výborně. Někdo spíše sáhne po černé než dominantní barvě a ji jen doladí jinou barvou, ale i to může vypadat velmi svěže,“ prozradila ze zkušeností.

I u těchto barev ale platí, že vám nové módní kousky musí lahodit. „Při zkoušení nových věcí je důležité i to, jak se v dané barvě cítíme. Jsou dámy, které jsou spíše konzervativní a nebudou se v takové barvě cítit komfortně, ačkoli jim to navenek může svědčit. Třeba zohlednit i takový fakt, protože pokud se v něčem cítíte špatně, stejně na lidi působíte,“ doplnila.

Must have jara
Ve vašem jarním šatníku opět nesmí chybět džínová bunda. To je věc, která nikdy nevyjde z módy, umíte ji skvěle kombinovat jak s kalhotami, tak se šaty a v případě nepříznivého počasí splní i ochrannou funkci.

„Denim je opravdu nesmrtelný. Riflové bundy naleznete od výmyslu světa – jsou kratší, delší, kabátkového střihu, modré, ale také černé, šedé, či dokonce barevné. Vezmete-li si kalhoty z kostýmu, k tomu dáte tričko, džínovou bundu a tenisky, tak je to něco, co na volný čas vypadá úžasně a svěže,“ doporučuje stylistka.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články