-0.5 C
Brno
Pátek, 3 února, 2023
DomůPro ŽenyPrvní krok v pleťové péči? Esence, které doslova nastartují kůži! Máme 11...

První krok v pleťové péči? Esence, které doslova nastartují kůži! Máme 11 tipů

Odborníci se v posledních letech shodují – je to jeden z důležitých kroků v rámci pleťové péče. Mnoho žen přitom pořád ještě netuší, o co vlastně jde a proč by měly podobné produkty zařadit do své výbavy.

Řeč je o pleťových tonerech (někdy označovaných také jako tonika), často se však používá výraz pleťová esence nebo fluid. Jejich úkolem je pleti dodat ztracenou hydrataci, minerály či výživné látky. Obvykle jsou nabité velmi důležitými extrakty, které se podílejí na hydratování pokožky, jejím zklidnění, sjednocení barevného tónu či rozjasnění. Samozřejmě, nechybí ani anti-agingové složky, často vyhlazující či s jemným peelingovým efektem.

Kde se v rutině každodenní péče tyto produkty nacházejí? Záleží, jak se na to podíváte. Většina odborníků se ovšem shoduje na tom, že čištění pokožky je takzvaný krok nula. A použití esence či tonika je právě tím důležitým prvním krokem v ošetření důkladné vyčištěné pokožky. „Toner neboli tonizační esence jsou důležité, protože jednak navrátí pokožce ztracenou hydrataci způsobenou mytím, ale také připraví kůži k nanášení séra,“ říká estetická dermatoložka Elizabeth Pavlíčková.

Sérum dokáže zázraky, je třeba jej správně použít! Odbornice nám prozradila, jak na to
Tonika a esence se sice v Evropě a Americe používají už nějaký ten rok, ale mnohem delší tradici mají v asijských zemích. Právě tam se tekuté produkty, někde vytvořené jako osvěžující vody, jinde než trošku hustší fluidy, zařadily mezi oblíbenou součást kosmetického rituálu běžného dne.

Obcházet byste je neměli ani vy. Velmi často totiž tvoří klíčový krok v posloupnosti dané péče. Spousta žen se také shoduje, že je ideální vybírat si tyto produkty tak, že následně používáte i další přípravky z dané linie či od stejné značky.

Napěnit, masírovat, opláchnout! Jaké jsou hlavní benefity čištění pokožky pěnou?
O tom vás přesvědčovat nebudeme, protože každá žena ví nejlépe, které produkty jí vyhovují – jedno je však jisté, produkty vyvinuté v rámci jedné linie či řady dokážou mít posilující účinek právě v logicky postupujících krocích – toner, sérum, oční krém, denní krém. A pozor, nezapomínejte – na závěr toho celého by měl přijít ještě ochranný krém se SPF – výsledkem bude dlouhá léta zdravá a mladistvě vypadající pokožka.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články