-0.5 C
Brno
Pátek, 3 února, 2023
DomůRady a NávodyPlazmová řezačka: Praktický pomocník pro dělení materiálů

Plazmová řezačka: Praktický pomocník pro dělení materiálů

Pro dělení materiálů lze využít různé metody. Jednou z těch nejoblíbenějších je řezání plazmou. Nabízí totiž řadu výhod a je univerzální. Využití tak najde v různých oblastech. Práce s plazmou je přitom rychlá a přesná.

Plazmová řezačka

Řezání plazmou je velmi účinné. Z plazmového řezáku totiž vychází plyn velmi vysoké teploty, a to vysokou rychlostí. Výsledný řez je tak precizní a kvalitní. Oproti řezání kyslíkem je tato metoda výrazně rychlejší, zejména u tenkých a středně tlustých materiálů. Plazmová řezačka umožňuje řezání vodivých materiálů s využitím metody přeneseného oblouku. Zařízení však můžete nastavit i tak, aby fungovalo bez přeneseného oblouku. Pak se hodí i pro dělení nevodivých materiálů.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je využívána zejména pro tenké a středně tlusté materiály. Jde o nejlepší volbu, pokud potřebujete zpracovat materiály o šířce do 180 milimetrů u suchého řezání, či 120 milimetrů pro řezání pod vodou. Většina plazmových řezaček využívá vzduch, který čerpá ze zabudovaného kompresoru. Využití je tak velmi snadné. Zařízení má navíc malé rozměry a nízkou hmotnost, můžete ho tak vzít kamkoliv. Při řezání kovových materiálů je plazmový řezací stroj pro mnoho lidí volbou číslo jedna, jelikož nabízí řadu výhod.

Plazmový hořák

Při práci s plazmovou řezačkou je třeba vždy myslet na to, že jde o citlivé zařízení. Konkrétně plazmový hořák se skládá z několika součástí, které jsou náchylné na nečistoty. Pro co nejdelší životnost byste ho proto měli vždy udržovat v čistotě. Vyplatí se investovat do filtru olejových par a vlhkosti, které se mohou ve vzduchu objevit a zanášejí plazmový hořák. Při výběru řezačky se dívejte i na to, zda jsou dobře dostupné náhradní díly.

Plazmová řezačka je spolehlivým pomocníkem, který nabízí skvělé výsledky při dělení různých materiálů.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články